MycoSorb

mycosorb
Zmniejszanie przyswajania mikotoksyn w organizmie konia

Udostępnij post

MycoSorb

to rewolucyjne rozwiązanie wśród preparatów wiązących mikototsyny

Konie są zwierzątami hodowlanymi, użytkowanymi rekreacyjnie i sportowo, od których wymaga się wysokiej sprawności nie tylko fizycznej ale i psychicznej. Hoduje się je dla piękna, wyczynu czy po prostu traktuje jak przyjaciela.

Żywienie odgrywa kluczową rolę w prawidłowym rozwoju i funkcjonowaniu organizmu. Wiedząc o zagrożeniu jakie stanowi ukryty wróg, którym są mikotoksyny, warto stosować środki zaradcze aby ustrzec konia przed ich negatywnym wpływem i móc cieszyć się wspólnymi chwilami w dobrym zdrowiu naszego pupila i towarzysza.

Najgroźniejszą mikotoksyną dla koni jest fumonizyna B1, z grupy fumonizyn, która atakuje układ nerwowy, wątrobę i serce. Objawem klinicznym zatrucia koni przez fumonizyny jest choroba tzw. ELEM (ang. leuko-encephalomalacia), objawiająca się rozmiękczeniem mózgu prowadzącym do śmierci. Innymi obajwami przy skażeniu skarmianych pasz ww. mikotoksyną są depresja, nadpobudliwość, anoreksja, zaburzenia koordynacji ruchowej czy pocenie się.

Alkaloidy sporyszu mogą powodować zwężanie naczyń krwionośnych, upośledzać funkcjonowane układu nerwowego oraz wpływać negatwnie na cykl reproducyjny. Ponadto mogą wywoływać martwice uszu, ogona, czy kopyt, oraz wywoływać kulawizny.

Dlatego bardzo ważnym elementem w hodowli koni jest stosowanie produktów pozwalających na usuwanie mikotoksyn z organizmu zwierzęcia najlepiej bez ingerencji w jego organizm. 

MYCOSORB A+ to rewolucyjne rozwiązanie wśród preparatów wiążących mikotoksyny. Zapewnia wysoką zdolność wiązania, szerszy profil adsorpcji co daje zwiększoną ochronę przed skutkami mikotoksyn. Podawanie preparatu MYCOSORB A+ firmy Alltech wpływa na obniżenie adsorpcji mikotoksyn w organizmie, tym samym niwelując skutki  ich szkodliwego  wpływu na zdrowotność zwierząt.

Wyjątkowa technologia produkcji preparatu sprawia, że jest on najbardziej zaawansowanym preparatem tego typu obecnym na rynku.

Mykosorb A+:

  • Przyczynia się do zarządzania wpływem mikotoksyn.
  • Wspomaga funkcję odpornościową.
  • Przyczynia się do kontroli mikotoksyn.
  • Zmniejsza wchłanianie mikotoksyn w zwierzęciu i zmniejsza czynniki ryzyka związane z niszczącym wpływem mykotoksyn na jego zdrowie.

Firma Univit przygotowała produkt HIPPOVIT MYCO , który zawiera faormułę MycoSorb firmy Alltech jako organiczną równowagę mikotoksyn na bazie drożdży. Pochodna drożdży w jelitach jest w stanie wiązać ze sobą toksyny, a tym samym zapobiegać ich wchłanianiu do krwiobiegu.

Ostatecznie kompleks mikotoksyn i Mycosorb są wydalane z organizmu z kałem. To czysto naturalny produkt, który nie jest wchłaniany; po prostu przechodzi przez organizm. Działa na całą gamę mikotoksyn. Mniejsze obciążenie koni poprawia dostępność składników odżywczych. Stosowanie tego preparatu poprawi stan zdrowia, wydajność i płodność. Pozytywny wpływ na płodność pojawia się w lepszych ciążach u klaczy. Preparat zawiera również DL-metioninę, która zwiększa poziom odżywczy KD.

Zapisz się na nasz Newsletter

Otrzymuj aktualności i poszerzaj swoją wiedzę

Odkryj więcej

mycosorb
Wszystkie Kategorie

MycoSorb

Zmniejszanie przyswajania mikotoksyn w organizmie konia

bioplex
Wszystkie Kategorie

BIOPLEX

Formuła BIOPLEX to doskonałe źródło minerałów organicznego pochodzenia

Nasze Produkty z SEL-PLEX